Şehitlerle İlgili Dualar Sözler

 Şehitlerle İlgili En Güzel Dualar Sözler

Vatan ve Din uğruna gözlerini kırpmadan canını veren vatan evlatlarına Şehit denilir. Şehitlik islam dinine göre çok yüce bir makam olmakla birlikte milletimizde şehit olan insanlara ve şehit ailelerine her zaman büyük saygı ve hürmet göstermektedir. Nitemi Şehitlik mertebesine erişen insanlar bizler bu topraklarda rahat uyuyalım diye genç yaşlarda kara toprağa uğurlanmış insanlardır. Bizlerde Şehitlerimiz için en güzel duaların ve sözlerin yer aldığı Şehitlerle İlgili Dualar Sözler sayfasını oluşturduk. Şehitlerle İlgili Dualar Sözler sayfasında birbirinden güzel Şehitlik İle ilgili sözler ve Şehitlerle Dualar Sözler yer almaktadır. Sizlerde Şehitlerle İlgili Dualar Sözler sayfamızda Şehitlikle ilgili duaları okuyabilir ve Şehitler ile ilgili söylenmiş en güzel sözleri bulabilirsiniz. Şehitlerle İlgili Dualar Sözler sayfası inşallah o yüce mertebeye erişmiş insanlar için layık bir sayfa olur ümidi ile sizlere Şehitlerle İlgili Dualar Sözler sayfasının sizler için faydalı olmasını temenni ederim…

Şehit mi düştü asker? Cennet koktu da her yer.

Kurşun oruç bozmaz şehidim. Sen bugün ALLAH katında iftara davetlisin!

Ah be Anadolu… Şimdi her köşen ağlayan ANA’dolu.

Bizim dirimiz ASKER, ölümüz ŞEHİT’tir. Sizin diriniz KALLEŞ, ölünüz LEŞ’tir.

Babam bile olsa karşımda duran, önce vatan sonra vatan!

Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber, Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.

Herkes gönlünü ferah tutsun, bir kurtuluş savaşı daha kaldırır bu ülke.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğruna ölen varsa vatandır!

Bir elimde silah, birinde Kuran… Geldi diyorlar bak şehitlik sıran!

Vatan için ölmekse kaderim, böyle kaderin ellerinden öperim. Mehmet Akif Ersoy

Vatan için yaşayıp öldünüz; siz toprağa değil, kalplere gömüldünüz.

Dağların tepesine, eşkiyanın alnına, kızların kalbine ölümsüz Mehmetçik yazacağım.

Nasılsın diye sorma, ülkem gibiyim işte, bir yanım kan, bir yanım gözyaşı.

Bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet edenler, elbet bir gün ekmek yedikleri yerden kurşunda yerler.

Sahipsiz vatanın batması haktır sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır.

Yetmiş milyon gül dalı. Bu yurt Türk’ün öz malı, yine Türk’ün kalmalı, diyen yiğit dilleriyiz.

Sen sosyete oğlusun, incitme yazıktır ananı. Ver 30 bini, fakir kurtarsın vatanı.

Koltuğa yan gelip yatanlara ceset! Vatan uğrunda can verip yatanlara şehit denir!

Bu Vatan’ın ekmeğini yediğimiz gibi, uğruna kurşun yemesini de biliriz!

Kan dökmeyi seven bir millet değiliz, ancak söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını keseriz.

Eğer vatan zenginin gezdiği, fakirin yattığı yer ise vatan sağ olmasın.

20 yaşında gencecik delikanlılar şehit olmuş kime ne? Fatmagül’ün suçunu düşünmek varken şehidimin suçu kime ne? Adını şehit koysak ne fark eder?

Türk bayrağı o kadar asildir ki Amerikan bayraklı şortlar gibi kimsenin götünde göremezsiniz.

Sizin dediğiniz ”Vatan” dağda başlayıp çöplükte biter. Bizim bildiğimiz ”Vatan” yürekte başlayıp ”ŞEHADETLE” biter!

Gene hangi duayı okudun anne. Vurulduğum yerde güneş açtı. Yine mi ağlıyorsun anne? Cennetime yağmur yağdı.

Senin kanınla yoğruldu bu kutsal topraklar senin kanınla yeşerdi nefes aldığımız bu ağaçlar gözün arkada kalmasın, ey şehidim!

Şehidin anası çekmesin acı derdi varsa bulunmalı. İlacı Şehidin anası olur baş tacı şehit anasına evlat olmalı.

Dün gece derin bir uykuya daldım, çok güzel bi rüyayla sabah uyandım. Sen ise vatan derdindeymişsin MEHMEDİM şehit olmuşsun çok utandım…

Git evladım yıllarca ben oğulsuz kalayım. Şu yaralı bağrıma kara taşlar çalayım. Hadi yavrum hadi git ya gazi ol ya şehit…

Her boka bir gecede yasa çıkaran akp bırak 4+4’ü, türbanı, imam hatibi sen şehitlerine bak ve bu gecede bir yasa çıkar ve o köpekleri meclisten çıkar.

Şahsınıza fenalık eden bir düşmanı affediniz. Lakin vatanınıza, milletinize fenalık eden bir kimseyi asla affetmeyiniz. Hz. Ali

Askerlikten korkuyorsan 30.000 tl vermek yerine 10.000 tl ver cinsiyetini değiştir, 20.000 tl cebinde kalsın, nasılsa her türlü adam değilsin.

Nasıl öldü dedim nasıl ben ona, Mehmetler ölmez, Şehitler ölmez. Öldü denilmezmiş şehit olana Mehmetler ölmez, Şehitler ölmez.

Biz korkak değiliz ki saklanalım, biz çakal değiliz ki kaçalım, biz kahpe değiliz ki sırtından vuralım. Biz TÜRK’üz Kardeşim.

Vatanımız için şehit olmuş askerim. Milletçe ağlıyoruz acımız çok derin. Bitmeli bu terör içimiz olmalı serin. Şehitler ölmez vatan bölünmez.

Boşuna dememişler SATAN SAĞ OLDUKÇA VATAN SAĞ OLMAZ diye. Bitmeyecek değil mi? Hiç sonu gelmeyecek! Yeter artık bu vatan şehit vermek istemiyor!

Ard arda dizili ay yıldızlı bayraklara bürünmüş, hayatının baharında soldurulmuş, kefenlerine kan bulaştırılmış cennet bekçileri, uğurlanıyor analarının feryatlarıyla mekânların en yücesine

Dağda 3-5 koyun sürüsü. Tutturmuş bir kürdistan türküsü. Eline almış bayrak diye bir masa örtüsü. Satsan beş para etmez ne dirisi ne ölüsü. Sen soyu soysuz toprak senin neyine… İte itlik yapıp kafa tutma beyine. Anlasa dediğimi sokaktaki köpek ağlar haline!

24 Şehit daha 24 çift göz daha kapandı hayata. 24 ananın daha hıçkırıkları karıştı toprağa. 24 baba daha ağladı evladının musalla taşı etrafında.  Biz rahat uyuyalım diye 24 vatan evladı ebediyen uyudu.

Utanıyorum şehidim, utanıyorum, yemekten, içmekten, senin annen ağlarken gülmekten utanıyorum! Sanma ki; unutuyor, unutturuyoruz. Unutanları barındırmaktan utanıyorum. SEN; vatan için bizim için şehit olurken, seni görmezden gelenlerden utanıyorum.

Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim…

Merhamet timsali aziz milletimize başsağlığı dilerken, her bir vatandaşımıza Peygamberimizin diliyle sesleniyorum: “La tahzen! İnnallahe meana! Sakın hüzne teslim olma! Allah şüphesiz ki bizimledir!”

Şehitlerimize Yüce Rabbimizden rahmet ve mağfiret, yüreklerine ateş düşen ailelerine sabır ve metanet, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum.

Feriha varken bunu düşünmek niye? Ana karnında bir sabi pusu yemiş kimin umrunda? Hadi hep birlikte Kurtlar Vadisi Pusu seyretmeye. Evladını 20’sinde kaybeden ananın acısı kimin umurunda? Cemile’nin acısını düşünsene. Asıl yetenek vatana can vermek için canından vazgeçmek iken bırak bu edebiyatı Acunla Yetenek Sizsiniz Türkiye…

Konuyorsa dalına bölücü leş kargaları: Dal kesilsin. Bölücüler şehre kadar iniyorsa dağdan: Yol kesilsin. Eğer ki askerime kurşun sıkıyorsa: Kol kesilsin. Bu vatana ihanet eden baş ise: Baş kesilsin.

https://i2.wp.com/www.sevgisozleri.net/wp-content/uploads/2018/06/Vatan-İle-İlgili-Guzel-Sozler.png?fit=660%2C321&ssl=1https://i2.wp.com/www.sevgisozleri.net/wp-content/uploads/2018/06/Vatan-İle-İlgili-Guzel-Sozler.png?resize=400%2C175&ssl=1YöneticiAşk Sözlerişehitler için dua sözleri,Şehitlerle İlgili Dualar Sözler
Şehitlerle İlgili Dualar Sözler  Şehitlerle İlgili En Güzel Dualar Sözler Vatan ve Din uğruna gözlerini kırpmadan canını veren vatan evlatlarına Şehit denilir. Şehitlik islam dinine göre çok yüce bir makam olmakla birlikte milletimizde şehit olan insanlara ve şehit ailelerine her zaman büyük saygı ve hürmet göstermektedir. Nitemi Şehitlik mertebesine erişen insanlar...